This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Kunstiteraapia
Kunstiteraapia
Sihtgrupp
lapsed vanuses 3–18 eluaastat; noored vanuses kuni 26 eluaastat.
Eesmärk
toetada lapse ja noore heaolu ning prosotsiaalset käitumist kunstipõhise,loova sekkumise kaudu.
Teenuse tutvustus
kunstiteraapia on(visuaal)kunstipõhistel tehnikatel põhinev psühholoogiline sekkumine, mis järgib psühhoteraapia teoreetilisi ja rakenduslikke põhimõtteid. Kunstiteraapias kasutab klient kunstimaterjale, et avastada/uurida oma“sisemaailma” piltide ja nende abil loodavate lugude kaudu.(NB! Eelnevad kunstiga tegelemise kogemused ei ole vajalikud).
Kunstiteraapias on võrdselt olulised nii loomingulise eneseväljenduse protsess(joonistamine, maalimine, meisterdamine, jne) kui kliendi poolne (vajadusel terapeuditoetusel) kunstitöö sisule ja vormidele tähenduste andmine. Kesksel kohal on see,mida klient ISE oma kunstitöös näeb.
Kunstiteraapia mängulisus ja kehalisus (erinevate meelte aktiveerimine) ning erinevate kunstimaterjalide/ vahendite variatiivsus toetab:
- turvalise klient/terapeut suhte kujundamisel, mis võimaldab avastada sügavale peidetud traumaatilisi kogemusi ja probleeme;
- eduelamuste kogemust, mis on seotud tundega meisterlikkusest ja toimetulekust;
- mõtete ja tunnete väljendamisel, sest emalt projitseeritakse (paigutatakse) need kunstilise eneseväljenduse protsessi ja/või kunstitöösse;
- lahenduse ja/või leevenduse leidmist ka mitteverbaalse lähenemisega (loomingulises protsessis pingete maandamine, uue käitumismustri katsetamine, kunstitööst tähenduse leidmine, ilma, et seda peaks väljendama sõnadega);
Seansside tavapärane rütm on 1x nädalas ja tavaliselt on üks protsess 10 seanssi(koos kokkuvõttega, soovitustega). Seansi kestvus 60 kuni 75 minutit.
Kunstiteraapia seda nii individuaalne kui rühmameetod võimaldab nii verbaalset kui mitteverbaalset lähenemist. Kunstiteraepudid Riley ja Malchiodi on välja toonud selle, et igakord ei olegi vajalik, et klient oma kunstitööd verbaalselt kirjeldab/selgitab, kuna kunstitöö ise võimaldab visuaalse metafoorikaudu konflikti/muutmist vajava olukorra lahendamisele kaasa aidata (Riley & Malchiodi, 1994).
Kunstiterapeudid lähtuvad oma töös ELTÜ eetikakoodeksist: https://loovteraapiateyhin.wixsite.com/elty/eetikakoodeks