This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Kunstiteraapia – mis see on?
Kunstiteraapia on üks loovteraapia spetsialiseerumisi tantsu- ja liikumisteraapia muusikateraapia ja draamateraapia kõrval.
Kunstiteraapias …
… kasutatakse erinevaid kunstimaterjale ja vahendeid (kunstieelsed materjalid, näpuvärvid, kliistrivärvid, guash, akrüül, pabermass, savi, plastiliin, voolimismass, loodulikud materjalid, ajakirjadest väljalõiked, fotod, jne).
… ja tehnikaid (joonistamine, maalimine, mosaiik, kollaaz, meisterdamine, diorama , karbid, savitöö, scrapbook, muudetud raamat, mandalad, maskid, nukud, portreed, kehapildid, jne), et anda kliendile võimalus oma mõtete, tunnete, soovide, fantaasiate ning vajaduste väljendamiseks talle eakohasel, sobival ja huvipakkuval moel.
Kunstiteraapiasse võib integreerida muusikat, liikumist ning lugude loomist ja etendamist aga ka digivahendite kasutamist (nagu tahvlid, kunstiäpid või erinevad arvutiprogrammid). Samuti sobituvad kunstiteraapia tehnikad ja harjutused teadveloleku (mindfulness) tehnikatega (näiteks: doodle ja zentangle tehnika või mandalameetod ning kehakontuurid ja hingamise kujutamise harjutused).
Oluline on kunstitöö valmimise protsessi ja kunstitöö sisu mõtestamine. Viimase puhul on olulisel kohal nii jooned, kujundid, värvid ja vormid ning kujutatule selle looja poolse tähenduse andmine. Terapeudi rolliks on luua turvaline keskkond loominguliseks protsessiks ning toetada klienti oma kunstitöö uurimisel „Mida sa näed?“.
Esteetiline väärtus ei ole üldjuhul oluline (kunstitööks võib olla ka lapse maal, kus ta katsetab erinevaid värve ja omistab neile isikupärase tähenduse).
Seotud uudised
Kunstiteraapia – mis see on?
Kunstiteraapia on üks loovteraapia spetsialiseerumisi tantsu- ja...